Świętokrzyska OIIB

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

ZGŁOSZEŃ WIELE, UCZESTNIKÓW MNIEJ

Drukuj

Tradycyjne doroczne spotkanie przedstawicieli stowarzyszeń naukowo-technicznych, zdominowały sprawy dotyczące organizacji szkoleń. Skromne możliwości niektórych stowarzyszeń nie pozwalają na szersze przedsięwzięcia dlatego w sporadycznych przypadkach z pomocą przychodzą firmy zatrudniające pracowników danych branż. Utrapieniem dla organizatorów jest zjawisko zapisywania się osób na szkolenia, zwłaszcza na wycieczki techniczne, a później rezygnacja ,skutkiem której frekwencja jest nieraz o połowę mniejsza. Tymczasem organizatorzy ponoszą spore koszty.

Przedstawiciele stowarzyszę złożyli deklaracje, że będą częściej organizować szkolenia z udziałem Izby, która w 2014 przeprowadziła 28 seminariów, wykładów i spotkań.
Przywrócenie po latach specjalności hydrotechnicznej zostało przyjęte w środowisku wodno- melioracyjnym z dużym zadowoleniem, podobnie jak i pojawienie się znów studiów w tym zakresie na kilku uczelniach krajowych. Decyzja ta sprawi, że za kilka lat do budownictwa trafią pierwsi młodzi absolwenci, którzy uzupełnią braki kadrowe w branży, będą mieli od kogo jeszcze nauczyć się praktycznego zawodu, jako że w szybkim tempie ubywa starszych doświadczonych fachowców, przechodzących na emerytury.
Poprawił się też nastrój w środowisku mostowców, za sprawą uchwały rady wydziału budownictwa i architektury Politechniki Świętokrzyskiej, przywracającej po latach specjalność mostową na studiach II stopnia. Jest nadzieja, że nieliczne firmy mostowe w regionie mogą liczyć na nowych dobrze przygotowanych fachowców.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele kieleckich oddziałów: SEP – Grzegorz Mieczkowski, SITWiM - Karolina Michalczyk ,PZITS – Jacek Olszewski, SITK – Eugeniusz Pokrzepa,  ZM RP – Marian Skawiński, PZITB -  dr Stefan Szałkowski,   RW NOT – Alfred Zgoda.